FAQ - Výrobky DuoLife

Najviac kladené otázky a odpovede

Uchovávajte mimo dosahu detí pri izbovej teplote. Chráňte pred svetlom a vlhkosťou.

 

– Inovatívna forma dvojfázovej kapsuly

– Zložky, ktoré prešli viac ako 70 klinickými skúškami a boli testované na viac ako 4200 pacientoch

– Predĺžené uvoľňovanie aktívnych látok

– Ideálny pomer luteínu k zeaxantínu – 5:1, odporúčaný celosvetovo

– 14 štandardizovaných zložiek

Povlak vnútornej kapsuly je vyrobený zo želatíny získanej z rýb, a preto sa neodporúča pre vegánov a vegetariánov.

 

Zloženie: organický olej zo semien perily krovitej (Perilla frutescens) štandardizovaný na obsah kyseliny α-linolénovej nad 60%, extrakt zo šťavy ovocia aceroly (Malpighia glabra) 12-15:1 štandardizovaný na obsah vitamínu C, mikronizované kryštáliky luteínu a zeaxantínu extrahované z kvetu aksamietnice (Tagetes erecta) zavesené v šafranovom oleji získanom z plodov požltu farbiarskeho (Carthamus tinctorius), extrakt z aplanspor zelených mikrorias Haematococcus pluvialis štandardizovaný na obsah astaxantínu, karotenoidová zlúčenina extrahovaná z paradajok v tom mikrokapsulovaný prírodný lykopén, soli organického zinku (citrát zinočnatý), extrakt zo schizandry čínskej (Schisandra chinensis) 3:1 štandardizovaný na obsah 5% schizandrínu, extrakt z hroznových semien (Vitis vinifera) 120:1 štandardizovaný na obsah 95% proantokyanidínov (v tom 92% polyfenoly), extrakt z čučoriedky (Vaccinium myrtillus) štandardizovaný na obsah 25% antokyanínov, extrakt z ovocia bazy čiernej (Sambucus nigra) 4:1 štandardizovaný na obsah 30% polyfenolov, extrakt z listov čiernej ribezle (Ribes nigrum) štandardizovaný na obsah 1% rutínu, extrakt z arónie (Aronia melanocarpa) štandardizovaný na obsah 40% polyfenolov (katechínu), koncentrovaná karotenoidová zlúčenina extrahovaná z kvetov aksamietnice (Tagetes erecta) zavesená v sójovom oleji získanom zo semien sóje fazuľovej (Glycine max Merr) v tom zeaxantín, extrakt zo šafranových tyčiniek (Crocus sativus) 2-4:1, štandardizovaný na obsah 2% krocínu a 2% safranálu. Zložky obalu kapsuly: želatína z kože morských rýb – vonkajšia kapsula, organický derivát celulózy (HPMC) – vnútorná kapsula. Protihrudkujúca látka: oxid kremičitý.

Produkt ProOptical® je zdrojom prírodných zlúčenín, ktoré majú ochranný účinok na orgán zraku, pričom súčasne zachovávajú proporcie aktívnych látok. Okrem toho tento produkt obsahuje vo svojom zložení suroviny, ktoré boli klinicky skúmané. Unikátna dvojfázová kapsula umožňuje modifikované, predĺžené uvoľňovanie – vnútorná kapsula je pevnej forme a vonkajšia v tekutej forme. Proces absorpcie aktívnych látok je rozdelený do dvoch etáp, čo má za následok najvyšší stupeň absorbovania. V prvej etape sa tekutý obsah vonkajšej kapsuly uvoľňuje v žalúdku, pričom vnútorná kapsula obsahujúca zložky citlivé na tráviace šťavy je chránená pred degradáciou a je tak premiestnená mimo žalúdka. Proces absorpcie aktívnych látok obsiahnutých v kvapalnej fáze sa začína už v žalúdku, zatiaľ čo zložky obsiahnuté v pevnej forme budú uvoľnené iba v tenkom čreve, odkiaľ sa priamo dostanú do obehového systému a potom sú prepravované až do vhodných tkanív.

Sirup je určený deťom nad 6 rokov

 

Odporúčaná denná dávka je 5 ml pred jedlom. V období zníženej odolnosti dvakrát denne 5 ml pred jedlom. Pred užitím zakaždým zatraste. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

 

Výrobok nesmú užívať osoby so zvýšenou citlivosťou na niektorú zo zložiek, tehotné a dojčiace ženy

 
 

Prípravok skladujte v izbovej teplote mimo dosahu detí. Po otvorení skladujte v chladničke a skonzumujte do 30 dní. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

 

SunVital® je výrobok vytvorený pre tých najmladších. V jeho zložení nechýbajú nevyhnutné vitamíny a minerály, ktoré pochádzajú z prírodných rastlinných surovín. Výrobok je obohatený biozinkom.

Zloženie: zahustená šťava z plodov červeného hrozna, zahustená šťava z plodov ostružiny, extrakt z plodov bazy čiernej (Sambucus nigra) so štandardizovaným ob- sahom polyfenolov (v tom antokyanidínov) 10:1, šťava z plodov šípovej ruže, med, extrakt z plodov aceroly (Malpighia glabra) so štandardizovaným obsahom vitamínu C 50:1, SunVital® (patentovaná receptúra získaná s inaktivovaných buniek kvasiniek Saccharomyces cerevisiae)/ organicky viazaný zinok), extrakt z koreňa pelargónie (Pelargonium sidoides) 4:1, extrakt zo semien tekvice obyčajnej (Cucuebita pepo) 4:1, extrakt z cesnaku (Allium sativum) 4:1, extrakt z listov Andrographis paniculata 4:1

Výživové doplnky DuoLife sú prírodné výrobky. Chuť a zloženie jednotlivých šarží sa môže líšiť v závislosti od ročnej doby a surovín, ktoré boli použité na výrobu. Vzniklé usadeniny tvoria len prírodné zložky, čo je proces typický pre takéto produkty. Aby sa usadeniny využili, pred použitím potraste fľašou.

 

Prípravky nepoužívajte v tehotenstve a v dobe dojčenia. Môže sa vyskytnúť aj alergia na akúkoľvek zložku zvoleného výživového doplnku. V prípade farmakologickej liečby sa o paralelnom používaní výživových doplnkov DuoLife poraďte s vyšetrujúcim lekárom. Použitie výživových doplnkov pre deti konzultujte s detským lekárom.

 

Predávkovanie prírodnými výživovými doplnkami nie je možné. Po konzumácii prírodných výživových doplnkov sa neprejavujú žiadne problémy, pretože prírodné látky organizmus ľahko vstrebáva. Ak konzumujeme prírodné prípravky vo väčšom množstve ako to naše telo potrebuje, baktérie v čreve ich rozloží a prebytočné množstvo výživových doplnkov sa dostane z von z tela.

 

Suroviny, z ktorých je tento produkt vyrobený, nemajú vplyv na schopnosť viesť motorové vozidlo.

 

V prípade alergie na ktorúkoľvek zložku výrobku DuoLife, môže dôjsť k alergickej reakcii.

 

Ak sa liečite farmakologicky, pred aplikáciou výživových doplnkov sa poraďte s lekárom.

 

Prírodné výživové doplnky nie sú farmaceutiká, ktoré sa podáva týždeň počas trvania choroby. Po dlhšom čase prináša konzumácia výživových doplnkov DuoLife neobyčajne priaznivé výsledky, pretože si ušetríme utrpenie a náklady spojené s liečením chorôb vyplývajúcich z nedostatku živín v bežnej strave. Vstrebateľnosť výživových doplnkov činí asi 95%. Po požití prírodných výživových doplnkov sa neprejavujú žiadne ťažkosti, pretože organizmus dobre toleruje prírodné výživové doplnky. Ak konzumujeme prírodné prípravky vo väčšom množstve ako nám telo potrebuje, baktérie v čreve rozloží a prebytočné množstvo výživových doplnkov sa dostane z von z tela. Prakticky nie je možné predávkovanie prírodnými výživovými doplnkami. Dávkovanie ukončite vtedy, keď Váš organizmus už nebude takéto doplnky potrebovať.

 

Diabetici, ktorí sa liečia farmakologicky, sa musia vo veci používania výživových doplnkov poradiť s ošetrujúcim lekárom.

 

Za výživové doplnky DuoLife zodpovedajú členovia vedeckej rady a experti v oblasti fytofarmakológie, nutrigenomiky a nutrigenetiky.

 

Výrobky DuoLife nie sú produkty vytvorené s myšlienkou na vonkajšie použitie. Výrobky DuoLife sú výživové doplnky na vnútorné použitie.

 

Pre seniorov sa používanie výživových doplnkov priam odporúča. Fyziologické zmeny, choroby tráviaceho systému a používanie liekov spôsobujú u starších osôb nedostatok vitamínov, minerálnych prvkov a vody. Túto situáciu môže ešte zhoršiť nesprávna strava. Značný nedostatok výživných látok môže takisto viesť mnohostranná farmakoterapia, ktorá spôsobuje poruchy citlivosti na chuťové a čuchové vnemy, čo potom ovplyvňuje zníženie pocitu hladu. Používanie močopudných liekov, preháňadiel, psychotropných látok, podporuje nebezpečenstvo výskytu nedostatku vitamínov a minerálnych zložiek. Takisto používanie liekov, fajčenie, nadmerná konzumácia alkoholických nápojov, nedostatok minerálov v organizme môže vyvolať degeneračné zmeny. Seniori sú navyše často chorí z dôvodu príliš nízkeho príjmu vitamínov zo skupiny B, najmä tiamínu a riboflavínu u žien. Doplnenie stravy doplnkami DuoLife deň a noc by malo byť súčasťou každej stravovania starších osôb.

 

Výživový doplnok je podľa zákona o zdravotných podmienkach potravín a stravovania produkt, ktorý je koncentrovaným zdrojom vitamínov, minerálnych zložiek a iných látok s výživným účinkom alebo fyziologickým efektom. Zákonné úpravy rôznych štátov a organizácií definujú výživové doplnky rôzne a považujú ich alebo za potraviny alebo za lieky. Súbor medzinárodných noriem v oblasti potravinárstva Codex Alimentarius považuje výživové doplnky obsahujúce vitamíny a mikroprvky za potraviny. Od 31. júla 2003 platí pre štáty Európskej únie povinná národná implementácia zákonov EU, ktoré uvádzajú vitamíny, minerálne zložky a rastliny, ktoré môžu byť používané na výrobu výživových doplnkov, ako aj to, v akej forme a v akej podobe sa tieto doplnky môžu vyrábať. Európska komisia normuje počet surovín, ktoré môžu byť použité na výrobu výživových doplnkov, čo má slúžiť na unifikáciu noriem týkajúcich sa označenia výživových doplnkov v jednotlivých krajinách. Na základe týchto noriem a zákonov boli výrobky DuoLife nazvané „výživové doplnky“.

 

Pre seniorov sa používanie výživových doplnkov priam odporúča. Fyziologické zmeny, choroby tráviaceho systému a používanie liekov spôsobujú u starších osôb nedostatok vitamínov, minerálnych prvkov a vody. Túto situáciu môže ešte zhoršiť nesprávna strava. Značný nedostatok výživných látok môže takisto viesť mnohostranná farmakoterapia, ktorá spôsobuje poruchy citlivosti na chuťové a čuchové vnemy, čo potom ovplyvňuje zníženie pocitu hladu. Používanie močopudných liekov, preháňadiel, psychotropných látok, podporuje nebezpečenstvo výskytu nedostatku vitamínov a minerálnych zložiek. Takisto používanie liekov, fajčenie, nadmerná konzumácia alkoholických nápojov, nedostatok minerálov v organizme môže vyvolať degeneračné zmeny. Seniori sú navyše často chorí z dôvodu príliš nízkeho príjmu vitamínov zo skupiny B, najmä tiamínu a riboflavínu u žien. Doplnenie stravy doplnkami DuoLife deň a noc by malo byť súčasťou každej stravovania starších osôb.

 

Výrobky DuoLife v kvapalnej forme nemusíte riediť.

 

Výživové doplnky DuoLife sa vyrábajú v Poľsku, v závode, ktorý spĺňa najprísnejšie požiadavky na kvalitu, s certifikátom ISO, GMP a HACCP.      Výroba prebieha pod dozorom expertov s mnohoročnými skúsenosťami. Kvalita výrobkov bola potvrdená mnohými analýzami. Výrobky sú pod stálym dozorom hlavného hygienika. Suroviny sú starostlivo vyberané a v priebehu výrobného cyklu sa nemenia.

 

Na získanie komplexného a synergického účinku sa v prípravkoch používa množstvo prírodných rastlinných extraktov. Suroviny obsiahnuté vo výrobkoch boli vybrané s prihliadnutím na zásady synergizmu a antagonizmu. To, čo je bližšie k prírode, je lepšie rozoznateľné a absorbované našim organizmom. Človek konzumuje prírodné potraviny už stovky rokov a jeho tráviaci systém sa naučil tieto látky dobre rozoznávať a absorbovať. To znamená, že zlúčeniny prírodného pôvodu sú dobre známe, rozpoznávané a absorbované tráviacim systémom bez spôsobenia vedľajších účinkov pri odporúčanej suplementácii. V procese absorpcie výživových doplnkov DuoLife je zohľadnená synergia, ktorá spočíva v interakcii danej živiny s iným prvkom alebo vitamínom, ktoré jej pomáhajú v maximálnom množstve preniknúť do buniek tela. Absorpcia vitamínov a minerálov je reťazová reakcia. V situácii, keď niektorá zložka chýba v potrave, sa absorpčná kapacita iných zlúčenín automaticky zníži. Ak však jedna zložka blokuje absorpciu druhej zložky, nazýva sa antagonistou

Zásada antagonizmu vo výživových doplnkoch stravy DuoLife bola vylúčená prostredníctvom správne vybraných dávok prípravkov. Nasledujúce tabuľky ilustrujú zásady fungovania synergie:

Vitamín CSynergizmus
Cselén Se, sodík Na, vápnik Ca, kobalt Co, mangán Mn (nedostatok Mn v tele = iba asi 20% absorpcia vitamínu C), vitamín A, E, B6, A, B5, E, B10
B1draslík K, fosfor P, kobalt Co, meď Cu, železo Fe, horčík Mg, mangán Mn, selén Se, sodík Na, zinok Zn, vitamín C, E, B6, B12, B3, B5, A, B10, B2
B2draslík K, fosfor P, chróm Cr, železo Fe, horčík Mg, zinok Zn, vitamín A, B3, B10
B3draslík K, železo Fe, chróm Cr, vitamín K, fosfor P, zinok Zn, selén Se, sodík Na, vitamín E, A, B1, B2, B6, A, B5, E, B10
B5fosfor P, draslík K, chróm Cr, sodík Na, zinok Zn, vitamín A, E, C, B1, B3, B6, B10
B6fosfor P, draslík K, chróm Cr, železo Fe, horčík Mg, mangán Mn, selén Se, sodík Na, zinok Zn, vitamín A, E, B1, B3, B5, B12, B10
B12vápnik Ca, sodík Na, kobalt Co, meď Cu, železo Fe, vitamín D, B1, B3, B6, E, B5, E, C, B10
Adraslík K, vitamín K, fosfor P, mangán Mn, Se selén, zinok Zn, vitamín C, B2, E, B3, B1, B6
Dselén Se, sodík Na, vápnik Ca, kobalt Co, horčík Mg, vitamín E, B12
Efosfor P, draslík K, vápnik Ca, železo Fe, horčík Mg, selén Se, sodík Na, zinok Zn, vitamín A, D, B6, C, B12, B1, B5, B3, B10

 

Minerálna zložkaSynergizmus
Draslík Ksodík Na, vitamín K, mangán Mn, zinok Zn, fosfor P, železo Fe
Vápnik Cadraslík K, sodík Na, vitamín K, fosfor P, meď Cu, selén Se, horčík Mg
Horčík Mgdraslík K, mangán Mn, vápnik Ca, zinok Zn, fosfor P, chróm Cr
Sodík Nadraslík K, selén Se, kobalt Co, vápnik Ca, železo Fe, meď Cu, fosfor P
Meď Cusodík Na, železo Fe, kobalt Co, vápnik Ca, selén Se
Zinok Zndraslík K, mangán Mn, horčík Mg
Železo Fechróm Cr, mangán Mn, draslík K, sodík Na, meď Cu, fosfor P, selén Se
Chróm Crdraslík K, horčík Mg, zinok Zn, vanád V
Mangán Mndraslík K, fosfor P, zinok Zn, horčík Mg, železo Fe
Selén Sesodík Na, draslík K, vápnik Ca, mangán Mn, železo Fe, meď Cu, vitamín E.

DuoLife deň a noc je prírodný výživový doplnok v kvapalnej forme, ktorý je zložený z ekologických štiav a rastlinných extraktov.

 

Pri výrobe produktov DuoLife sa nepoužíva postup spracovania pri vysokých teplotách a nepoužívajú sa konzervanty. Výrobky DuoLife si preto zachovávajú prírodné biologické parametre. Vo výrobnom cykle sa používajú výhradne certifikované prírodné suroviny z celého sveta pestované ekologicky. Kategoricky sú pritom vylúčené všetky modifikované odrody (GMO) ako aj pesticídy a herbicídy.

 

Suroviny privážané zo zahraničia, sú prepravované podľa fytosanitárnych predpisov. Každú surovinu sprevádzajú fytosanitárne doklady (cestovný pas pre rastliny, nálepky, označenia) na základe úradných kontrol zdravotnej nezávadnosti v mieste, kde sa rastlina pestuje alebo surovina vytvára. V závislosti od suroviny sú produkty prevážané vo forme rastlinných extraktov a štiav. Produkty sa dopravujú v požadovanej teplote, podľa druhu suroviny. Fytosanitárny certifikát, ktorý sprevádza privážaný tovar, spĺňa požiadavky uvedené v smernici Rady 2000/29/EC.

 

Výživové doplnky by nemali používať tehotné a dojčiace ženy.

 

DuoLife je odpoveďou na potreby trhu. Prírodné prostriedky firmy DuoLife majú povzbudzovať imunitný systém k tomu, aby zamedzoval výskyt chorôb a umožňoval organizmu účinne bojovať s ochorením, ktoré sa už vyskytlo. Výrobky DuoLife pomáhajú odstraňovať látky škodlivé pre proces metabolizmu a podporujú obnovu organizmu. Vitamíny a antioxidanty izolované z extraktov rastlín z hľadiska adaptácie ľudským organizmom sú bezkonkurenčné v porovnaní s ich syntetickými ekvivalentmi. Na dosiahnutie komplexného synergetického efektu boli v preparátoch spojené mnohé viaceré extrakty z rastlín. To, čo najviac približuje k prírode, je lepšie rozpoznateľné a adaptabilné pre náš organizmus. Človek po stáročí používal prírodné jedlá a jeho tráviaca sústava sa naučila dobre rozpoznávať a prisvojovať si takéto prírodné látky. Znamená to, že zlúčeniny prírodného pôvodu tráviaca sústava dobre zná a organizmus ich ľahko vstrebáva, čím − ak správne vyberieme dávky − nespôsobujú vedľajšie účinky.

 

DuoLife deň je elixír života, zdravia a energie uzavretý vo fľaši. Starostlivo boli zostavené do jedného celku prírodné zložky z celého sveta, ktoré spĺňajú najvyššie nároky na kvalitu a inovatívnosť systému synergie.

Zložky: šťava z vinného hrozna, šťava z granátových jabĺk, šťava z plodov bazy čiernej, šťava z šípovej ruže, šťava z plodov hlohu, šťava z plodov kľukvy veľkoplodej, šťava z noni, šťava z plodov rakytníka, extrakt z bobúľ acai, šťava z malín, z lucerny 10:1 (45,8 mg/25ml), extrakt z koreňa ženšenu (27,49 mg/25ml, z toho 3,79% ginsenozidy – 1,04 mg/25 ml), extrakt z listov aloe 200:1 (9,16 mg/25 ml, obsah aloinu<1ppm).

DuoLife noc je elixír života, zdravia a pokoja uzavretý vo fľaši. Starostlivo boli zostavené do jedného celku prírodné zložky z celého sveta, ktoré spĺňajú najvyššie nároky na kvalitu a inovatívnosť systému synergie. Zložky: šťava z vinného hrozna, šťava z arónie, šťava z červenej repy, šťava zo sliviek, extrakt z plodov aceroly, extrakt z goji, extrakt z listov artičoky 20:1 (45,82 mg/25 ml), extrakt z lucerny 10:1 (45,82 mg/25 ml), extrakt z medovky      10:1 (45,82mg/25ml), extrakt z listov moruše bielej 10:1 (45,82mg/25ml), extrakt zo semien pestreca mariánskeho (45,82mg/25ml), extrakt z listov žihľavy 20:1 (45,82mg/25ml), extrakt zo stonky mačacieho pazúra 20:1 (45,82mg/25ml).

 

Výrobky v tobolkách odporúčame skladovať v izbovej teplote, v mieste nedostupnom pre malé deti. V prípade kvapalných výrobkov odporúčame po otvorení skladovať v chladničke nie dlhšie ako 30 dní.

 

Výrobný závod vedie evidenciu, v ktorej dokumentuje nákup certifikovaných surovín. Realizuje takisto výskum, ktorý potvrdzuje, že výrobky sú v plnom rozsahu ekologické. Každá surovina použitá vo výrobe prechádza laboratórnou analýzou, ktorá dokumentuje:

• znečistenie mikrobiologického pôvodu,

• mikrotoxíny, • ťažkých kovov,

• zbytku pesticídov vo výrobkoch rastlinného pôvodu,

• polyaromatických uhľovodíkov,

• dioxíny a polychlórované bifenyly.

Mikrobiologický výskum výrobkov DuoLife patrí do jedných z najdôležitejších testov, pretože zaručujú zachovanie bezpečnosti zdravotného produktu na každej etape výroby. Účelom týchto analýz je o.i. potvrdenie mikrobiologickej čistoty, zdravotnej bezpečnosti alebo doby použiteľnosti skúmaných vzoriek.

Všetky vykonávané analýzy sú zhodné s poľskými normami, ako aj nariadeniami Európskej únie. Vzorky sú odoberané z oblasti výroby a zo strojov, ktorými sa vyrábajú potraviny. Pri odoberaní vzoriek sa aplikuje norma ISO 18593 ako referenčná metóda.

• mezofilné kyslíkové baktérie – klasický postup,     

• mezofilné kyslíkové baktérie – metóda NPL, systém Tempo (výsledok už po 48 hod.),

• baktérie mliečneho kvasenia,

• Escherichia coli – klasický postup,

• Escherichia coli – metóda NPL, systém Tempo (výsledok už po 24 hod.),

• baktérie zo skupiny coli – klasický postup,

• baktérie zo skupiny coli – metóda NPL, systém Tempo (výsledok už po 24 hod.),

• Enterobacteriaceae – klasický postup,

• Enterobacteriaceae – metóda NPL, systém Tempo (výsledok už po 24 hod.),

• Enterobacter sakazakii,

• Enterococcus faecalis,

• stafylokoky koaguláza-pozitívne,

• droždie a pliesne,

• Listeria monocytogenes – klasický postup,

• Listeria monocytogenes – metóda s využitím techniky PCR (výsledok už po 48 hod.),

• Salmonella spp. – klasický postup,

• Salmonella spp. – metóda s využitím techniky PCR (výsledok už po 24 hod.),

• Campylobacter,

• stafylokokové enterotoxíny.

Značka DuoLife bola vyznamenaná týmito certifikátmi:

• značka kvality JCI

• GMP – správna výrobná prax PN-EN 22716:2009 správa Z-A 342613/A/11/B/22716 č. 550513006.

• ISO 9001:2008 správa U-1309912/A12/P/9001 č. 320409019/2.

• HACCP. • Európska záruka najvyššej kvality

• zelený certifikát

• certifikát „Záruka najvyššej kvality“

• GMO Free.

• certifikát kvality – certifikát bezpečnosti

• Cruelty Free – certifikát, ktorý vydal PETA.

 Akú dávku a od ktorého roku veku? Výživové doplnky môžete dávať deťom od 12 rokov. Deti, ktoré majú menej ako 12 rokov je dávkovanie závislé od telesnej hmotnosti. Dôležité je však to, aby ste sa o každom výživovom doplnku pre dieťa poradili s detským lekárom.

 

Ukazovateľ výživovej hustoty (Aggregate Nutrient Density Index) klasifikuje potraviny z hľadiska obsahu výživových ako sú minerálne zložky (vápnik, železo, horčík,selén, zinok); karotenoidy (β-karotén, alfa-karotén, lutein, zeaxanthin likopénu); vláknina; vitamíny (B1  – tiamín, B2 – riboflavín, PP – niacín, B6 – deriváty pyridínu, B12 – kobalamín, kyselina listová, C, E); glukozinoláty a antioxidanty podľa hodnoty ORAC.

Z hľadiska nutričných hodnôt majú kľúčový význam pri stanovení zdravotnej úrovne pokrmu. Výživové makrozložky, ktoré zodpovedajú za kalorickú hodnotu pokrmu (bielkoviny, tuky a uhľovodany), majú druhoradý význam. Potraviny dodávajú výživové zložky a kalórie. Všetky kalórie pochádzajú len z troch prvkov: uhľovodanov, tukov a bielkovín. Mikroprvky naopak neobsahujú kalórie, patria k nim vitamíny a minerály. Tieto nekalorické zložky sú neobyčajne dôležité pre naše zdravie. Kľúčom k optimalizácii zdravia je konzumácia najmä tých produktov, ktoré majú pomerne vysoký obsah výživových zložiek. Konzumácia výrobkov bohatých na vitamíny a minerály je nevyhnutná pre zdravú funkciu imunitného systému a umožňuje aj správnu činnosť mechanizmu detoxikácie a obnovy organických buniek, čo chráni ľudské telo pred ochorením.

Biologická dostupnosť (biodostupnosť) vo farmakológii uvádza:

1) časť látky, aká sa z podanej dávky dostáva do veľkého krvného obehu,

2) rýchlosť vstrebávania tejto látky.

Biodostupnosť látky v prípade aplikácie do žily činí 100%. Pri podaní iným spôsobom, napr. perorálne, je vždy nižšia. V prípade výrobkov DuoLife so zohľadnením obidvoch činiteľov: biodostupnosť a schopnosť absorpcie voľných kyslíkových radikálov (meradlo ORAC), dodávajú všetky nutné výživové zložky v optimálnom pomeru a množstve pre každú bunku nášho tela. Prípravky boli zostavené tak, aby bunky ľudského organizmu boli plne vyživované, čo umožňuje rast, regeneráciu a maximálne efektívnu činnosť. Vďaka synergii obsiahnutej v prípravkoch sa bunky ľudského tela stávajú zdravšie a silnejšie. Následne dochádza k postupnej biologickej obnove organizmu. Je známe, že v priebehu siedmich rokov organizmus vymení všetky svoje bunky. Vďaka tomu sa telo stáva silnejšie, zdravšie, schopnejšie a odolnejšie voči chorobám. Takýmto spôsobom môžeme predvídať účinky niektorých škodlivých činiteľov, takých ako nesprávne stravovacie návyky, stres a dokonca aj choroby, vďaka čomu sa začne proces obnovy a stimulácie buniek. Dôležitou zložkou prípravkov je skupina mikrovýživových látok a bylín, ktoré posilňujú telesné bunky, čím sa ich činnosť stáva efektívnejšia a zlepšuje tak zdravotný takisto a zvyšuje vitalitu organizmu. Výživové doplnky boli zostavené tak, aby organizmus bol schopný prisvojiť si všetky výživné látky, ktoré môžu bunky efektíivne a plne využiť. Prirodzeným výsledkom tohto procesu je lepšia výživa a obnova buniek, čo sa priamo odráža na zdravotnom stave.

V prípade nádorových ochorení sa o aplikácii výživových doplnkov v priebehu onkologického liečenia poraďte s lekárom. Príslušná strava a dávkovanie týchto doplnkov je behom onkologickej liečby veľmi dôležitá a môžu ju efektívne podporiť.

 

Výrobca výživových doplnkov DuoLife jest spoločnosť DuoLife S.A. s hlavným sídlom vo Więckowiciach u Krakowa, ulica Topolowa 22.

 

Kvapalné výrobky treba skonzumovať v lehote 30 dní od otvorenia.

 

Výrobky firmy DuoLife: DuoLife deň a noc, DuoLife VitaC, DuoLife Chlorofyl, Moja krv, Chlorofyl, DuoLife Aloe i DuoLife Collagen dodávajú všetky potrebné zložky v optimálnej miere pre každú bunku nášho tela. Prípravky boli zostavené tak, aby bunky ľudského organizmu boli plne vyživené, čo umožňuje rast, regeneráciu a maximálne efektívnu činnosť. Vďaka synergii obsiahnutej v prípravkoch sa bunky ľudského tela stávajú zdravšie a silnejšie. Po čase dochádza k postupnej biologickej obnove organizmu. Vieme, že v priebehu siedmich rokov organizmus vymení svoje bunky. Vďaka tomu sa telo stáva silnejšie, zdravšie, schopnejšie a odolnejšie voči chorobám. Takto je možné predvídať účinky niektorých škodlivých reakcií ako      nezdravé stravovacie návyky, stres a choroby a tým sa začína proces regenerácie a stimulácie buniek. Dôležitou zložkou preparátov je skupina mikrovýživových látok a bylín, ktoré posilňujú telesné bunky, čím sa ich činnosť stáva efektívnejšia, čo potom zlepšuje zdravotný stav a vitalitu organizmu. Výživové doplnky boli zostavené tak, aby organizmus bol schopný prisvojiť si všetky výživné látky, ktoré môžu bunky efektívne a plne využiť. Prirodzeným výsledkom tohto procesu je lepšia výživa a obnova buniek, čo sa priamo odráža na zdravotnom stave.

 

Vitamíny a antioxidanty izolované z extraktov rastlín sú z hľadiska adaptácie ľudským organizmom bezkonkurenčné v porovnaní s ich syntetickými ekvivalentmi. Prírodné prostriedky firmy DuoLife majú povzbudzovať imunitný systém k tomu, aby zamedzoval výskyt chorôb a umožňoval organizmu účinne bojovať s ochorením, ktoré sa už vyskytlo. Výrobky pomáhajú odstraňovať látky škodlivé pre proces metabolizmu a podporujú obnovu organizmu. Na dosiahnutie komplexného synergického efektu boli v preparátoch Použitie viaceré extrakty z rastlín. To, čo najviac približuje k prírode, je lepšie rozpoznateľné a adaptabilné pre náš organizmus. Človek po stáročí používal prírodné jedlá a jeho tráviaca sústava sa naučila dobre rozpoznávať a prisvojovať si takéto prírodné látky. Znamená to, že zlúčeniny prírodného pôvodu tráviaci systém dobre zná, rozpoznáva a pri odporúčanom dávkovaní nevyvolávajú vedľajšie účinky.

 

Z dostupných poznatkov a vedeckých publikácií vyplýva, že plastové nádoby nemajú vplyv na zloženie kvapalných výrobkov DuoLife. 

 

Výrobky DuoLife v kvapalnej forme sú v 100% zložená z prírodných surovín. Vitamíny a antioxidanty pochádzajú z prírodných štiav a rastlinných extraktov. Vo výrobnom cykle sa nepoužívajú dodatočné rozpúšťadlá.

 

Nie, pri výrobe výživových doplnkov DuoLife sa nepoužíva pasterizačná metóda. Na zaistenie uchovávania výživových doplnkov DuoLife sa používa metóda IHHPTM spočívajúca v koncepcii minimál-      neho spracúvania”. Jej pozitívnou stránkou je trvanlivosť a zdravotná kvalita, ako aj zachovanie prírodných výživových a senzorických hodnôt, v protiklade k výrobkom uchovávaným podľa klasických postupov. Využitý technologický proces funguje podľa základe synergie mnohých činiteľov umožňujúcich zachovať najvyššiu kvalitu výrobku bez použitia konzervačných látok.

 
 

Kontakt

Sme tu, aby sme Vám pomohli s tým, s čím potrebujete.
Ak máte otázky alebo pochybnosti, chceli by ste sa s nami porozprávať,
sme Vám k dispozícii.

Email: Duolife365@gmail.com